Domofony

Na nowoczesnych osiedlach, prywatnych posesjach domofony stały się niezbędnym elementem wyposażenia pełniąc funkcję zabezpieczającą i informującą. Systemy domofonowe mogą przybierać różne formy, z jednej strony zapewniając łączność głosową, ale także umożliwiając wyświetlanie obrazu (tzw. wideofony, wideodomofony).

panel zewnętrzny domofonu

Na instalacje domofonowe składają się panele wejściowe umiejscowione na zewnątrz budynku oraz unifony zlokalizowane wewnątrz pomieszczeń. Te urządzenia łączności umożliwiają kontakt głosowy pomiędzy osobami znajdującymi się wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz zdalne otwieranie drzwi.

Analogowe i cyfrowe domofony

Obecnie często dokonuje się wymiany domofonów analogowych na domofony cyfrowe. Modernizacja istniejących systemów domofonowych wynika z licznych zalet nowoczesnych cyfrowych systemów łączności bezpośredniej. Domofony cyfrowe charakteryzują się lepszą jakością dźwięku, a w przypadku wideofonów także lepszą jakością obrazu. W przypadku domofonów cyfrowych istnieje możliwość zastosowania różnych form otwierania drzwi, począwszy od pastylek przykładanych do zamka po karty wejścia. Tym samym bez konieczności używania klucza można dostać się do pomieszczenia, domu czy też klatki schodowej.

domofon z funkcją wizji

Rozbudowa i modernizacja domofonu

Cyfrowe zestawy domofonowe mają tę zaletę, że istnieje zawsze możliwość ich rozbudowy w zależności od potrzeb klienta. Warto podkreślić, iż istnieje szeroki wachlarz możliwości w proponowanych przez nas rozwiązaniach. Oferujemy zarówno systemy domofonowe jak i wideofonowe, zestawy mogą być słuchawkowe lub bezsłuchawkowe. W zakres naszej oferty wchodzą także systemy interkomowe, umożliwiające porozumiewanie się wewnątrz danego budynku objętego tą samą instalacją (tzw. interkomy).

Nasza firma zajmuje się instalacjami domofonowymi, w szczególności można w tym miejscu wymienić:
– projektowanie systemów domofonowych
– montaż centrali domofonowych
– modernizacja istniejących domofonów
– wymiana domofonów analogowych na cyfrowe

słuchawka domofonu

Urządzenia łączności audio i audio-wideo to dla nas bułka z masłem!